ساختار مرکز
واحد بیمارستانی
نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت مرکز آموزشی درمانی ایزدی را چگونه می بینید؟

عالی
خوب
نسبتا خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 768871
بازديدکنندگان امروز: 155
کل بازديدکنندگان: 1950155
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.8580 ثانيه
اخبار > ضرورت حضور کارشناسان بالینی تغذیه در بیمارستان ها


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت حضور کارشناسان بالینی تغذیه در بیمارستان ها

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت گفت: توجه به ارائه خدمات مناسب در زمینه تغذیه باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری بیمار در بیمارستان به دلیل تسهیل پروسه درمان و کوتاه شدن دوران نقاهت می شود و به این ترتیب موجب صرفه اقتصادی چشمگیری در میان مدت و درازمدت برای بیمارستان ها و در نهایت دولت می شود.


دکتر مهدی شادنوش در جلسه هم اندیشی کارشناسان تغذیه بالینی دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور که با هدف همسوسازی فعالیت ها و به روزرسانی برنامه ها و ارتقای کیفیت خدمات برگزار شد، ضمن تبیین سیاست های کلی و برنامه های راهبردی وزارت بهداشت در بحث تغذیه بالینی، بر لزوم و اهمیت استقرار ساختار جدید تشکیلاتی تغذیه بالینی در دفتر مدیریت درمان بیماری ها تاکید کرد و گفت: تلاش ما این است که کارشناسان بالینی تغذیه در بیمارستان ها مشارکت فعال داشته و در زمینه درمان و ارائه مشاوره به بیماران و نظارت بر خدمات غذایی حضور داشته باشند.


وی ادامه داد: توجه به ارائه خدمات مناسب در زمینه تغذیه باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری بیمار در بیمارستان به دلیل تسهیل پروسه درمان و کوتاه شدن دوران نقاهت می شود وبه این ترتیب موجب صرفه اقتصادی چشمگیری در میان مدت و درازمدت برای بیمارستانها و درنهایت دولت می شود. ارتقا کمی و کیفی خدمات تغذیه و رژیم درمانی کشور از طریق مشارکت در فرآیند بهبود مداخلات تخصصی و تعامل بیشتر با مدیريت بیمارستان و سایر اعضای تیم درمان میسر خواهد شد و این مسیر و فرآیند در حال اصلاح است.


رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تشکیل کارگروه های تخصصی و شرکت فعال کارشناسان با تجربه در این کار گروه ها، گفت: برای ارتقای برنامه های تغذیه بالینی، در حال استانداردسازی خدمات و نهایی کردن پروتکل ها هستیم تا مشکلات و موانع اجرایی موجود را بهبود بخشیم.

منبع


١٣:١٠ - يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٢٤٠    /    تعداد نمایش : ١٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ويژه پرسنل ويژه بيماران و مراجعين
ويژه پزشکان معرفی پکیج درمانی
فرم ها و فرایندها خدمات الکترونیکی
ارتباط با ریاست پیشنهادات و انتقادات
پیوندها