ساختار مرکز
واحد بیمارستانی
نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت مرکز آموزشی درمانی ایزدی را چگونه می بینید؟

عالی
خوب
نسبتا خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 5035
بازديدکنندگان امروز: 227
کل بازديدکنندگان: 2255502
بازديدکنندگان آنلاين: 2
زمان بارگزاري صفحه: 1.0625 ثانيه
تحت نظر

بخش تحت نظر

مامای مسئول: حورا طوسی          
محل استقرار: همکف          
تعداد تخت:  19           
تلفن داخلی : 320          

 

فرایند پذیرش بخش تحت نظر


 

معرفی بخش تحت نظر

بخش تحت نظر در طبقه همکف بیمارستان ایزدی قرارگرفته است. این بخش دارای پنج اتاق بیمار با 18 تخت و یک تخت اتاق ایزوله است که مجموع تخت های مصوب این بخش 19 تخت می باشد. اتاق دارو، انبار ملزومات، اتاق تمیز، اتاق کثیف، سرویس بهداشتی و حمام از دیگر قسمتهای بخش تحت نظر می باشد. این بخش از سال1393 به همت مسئولین محترم بیمارستان از بخش پست پارتوم تفکیک شده و به ساختمان جدید منتقل گردیده است.


در بخش تحت نظر بیماران باردار یا بیماریهای مرتبط با بارداری مثل حاملگی خارج رحمی،سقط،ختم قانونی و ...بستری می شوند. بیماران باردار نیازمند مراقبتهای ویژه بارداری و بیماران پرخطر نیز در این بخش مورد مراقبت قرار میگیرند که قسمت اعظم مراقبتهای پرسنلی را تشکیل می دهند.


بیمارانی مانند بیماران کیسه آب پاره یا جنین نارس یا فشار بالا و همچنین حاملگی خارج رحمی و ... از جمله بیماران پرخطری هستند که گاهی تا بیشتر از یک ماه نیاز به بستری در بخش و ارائه مراقبتهای ویژه پیدا می کنند که همکاران گرامی با دقت و حوصله به ارائه خدمت مناسب به بیماران میپردازند. خوشبختانه توانسته اند تاکنون بدون مخاطرات جدی مثل تب یا عفونتهای بیمارستانی با نتایج رضایتبخش به بیماران خدمت نمایند.


ریاست بخش تحت نظر یکی از  متخصصین محترم  زنان می باشد که بر  اقدامات درمانی و ارتقای آگاهی پرسنل نظارت دارد. همچنین این بخش روزانه توسط دو پزشک مقیم متخصص زنان ویزیت می شود که 24ساعته بر روند درمان بیماران نظارت دارند. حضور گروه‌های آموزشی من جمله پزشک، اینترن، استجر و دانشجوی پرستاری و مامایی و مربیان محترم و اعضای محترم هیئات علمی  نیز به ارتقای خدمات بالینی بخش کمک می کند.


در این بخش روزانه 20تا30 نوار قلب جنین از بیماران گرفته می‌شود و اقدامات جانبی مثل نوار قلب مادر و مشاوره تغذیه ،مشاوره های  درمانی با سایر متخصصین محترم تحت نظارت پزشکان زنان، انجام می شود. از جمله نکات مهم این بخش انجام سونوگرافی توسط متخصصین محترم زن سونولوژیست برای بانوان می باشد که با طرح تحول سلامت و پیگیری های مستمر مسئولین محترم بیمارستان امکان پذیر شده است.


یکی از موفقیت های ویژه در این بخش که به لطف خدا و تلاش همکاران بدست آمده است مراقبت از بیماران کیسه آب پاره یا دارای جنین نارس و پرخطر از سن 22-24 هفته بارداری تا رسین به 34 و 36 هفته بارداری و تولد نوزادان سالم بوده است که گاها حتی نیازمند بستری در  بخش مراقبتهای ویژه نوزادان نیز نبوده و سالم  تحویل مادران شده اند.


در این بخش تلاش می شود با همکاری پرسنل، در جوی آرام و ایمن، به اهداف استراتژیک بیمارستان مبنی بر ارائه خدمات بهتر به مادر و نوزاد دست یابیم. آمار بالای پذیرش بیمار و درصد اشغال تخت بیشتر از 90%در بیشتر ماه‌های سال و رضایت بالای بیماران و همراهان، گواه تلاش همکاران می باشد.


از همکاری همه پرسنل دلسوز بخش و پزشکان محترم ومسئولین خدوم بیمارستان، کمال تشکر و قدردانی را داریم و خواهان دعای خیر شما در انجام  درست وظایفمان و ارائه خدمات بهتر به مادران سرزمینمان هستیم.


حورا طوسی- مسئول بخش تحت نظر

95/7

 

 

ويژه پرسنل ويژه بيماران و مراجعين
ويژه پزشکان معرفی پکیج درمانی
فرم ها و فرایندها خدمات الکترونیکی
ارتباط با ریاست پیشنهادات و انتقادات
پیوندها