ساختار مرکز
واحد بیمارستانی
نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت مرکز آموزشی درمانی ایزدی را چگونه می بینید؟

عالی
خوب
نسبتا خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3720
بازديدکنندگان امروز: 498
کل بازديدکنندگان: 2255780
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 0.9688 ثانيه
neonatal(نوزادان)

بخش نوزادان- nursery

 

سرپرستاربخش: نجمه فلاح        
محل استقرار: طبقه اول        
تعداد تخت: 16        
تلفن داخلی: 224-223        

 

معرفی بخش نوزادان

 

بخش نوزادان دارای دو قسمت POST NICU و نوزادان بستری می باشد.

در قسمت POST NICU نوزادان پره ترم یا بستری در NICU بعد از گذراندن دوره حاد، ادامه مراقبت خود را در بخش نوزادان می گذرانند. در قسمت نوزادان بستری، نوزادان تحویل گرفته شده از اتاق عمل و اتاق زایمان که دچار دستیرس های تنفسی، آنورمالی (sepsis،TTN و ...) هستند بستری می شوند. همچنین نوزادان سرپایی از بخش جراحی زنان و بخش بعد از زایمان که دچار پور فیدینگ، عدم تغذیه کافی، استفراغ الکیترو و... شده اند، در این بخش بستری می شوند.


یکی از شاخص های مهم بهداشتی جوامع، کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر یک سال است. خوشبختانه با هماهنگی مدیران ارشد و پیگیری مسئولین، پزشک متخصص نوزادان به صورت 24 ساعته در مرکز ایزدی مقیم می باشد و این امر جهت تشخیص سریع و به موقع بیماری های نوزادان مشکل دار و احیاء صحیح و به موقع در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر مارایاری نموده است.


مسئول فنی بخش سرکار خانم دکتر صادقی مقدم-فوق تخصص نوزادان- می باشد که هر روز صبح نوزادان بستری را ویزیت می نمایند و به عنوان مشاور فوق تخصص پزشکان آنکال نوزادان well baby در شیفت N,E  وD می باشند.


متاسفانه به دلیل اینکه بخش نوزادان بیمارستان ایزدی، بخش اورژانس ندارد در شیفت های مختلف مجبور به پوشش دادن نوزادان سیانوز یا اورژانس سرپایی و همچنین پوشش دادن نوزادان ارجاعی از درمانگاه می باشد که با توجه به اشغال تخت بالای این بخش سختی کار را دوچندان کرده است.


نجمه فلاح- مسئول بخش نوزادان

95/7

 

 

ويژه پرسنل ويژه بيماران و مراجعين
ويژه پزشکان معرفی پکیج درمانی
فرم ها و فرایندها خدمات الکترونیکی
ارتباط با ریاست پیشنهادات و انتقادات
پیوندها